м. Суми, вул. Іллінська 12/2,
Тел.: (0542) 668-668
(099) 349-55-15
(097) 036-90-58

м. Суми, вул. Курська, 133
(066) 775-40-35

м. Шостка, вул. Свободи, 35.
(099) 349-53-32
(097) 037-04-13

 

Види окулярів Окуляри в XIII-XV століттях Окуляри у XVI столітті Окуляри у XVII столітті Окуляри у XVIII столітті Окуляри у XIX столітті Окуляри у XX столітті

 

Види окулярів

 Окуляри — найпоширеніший з оптичних приладів, що призначений для поліпшення людського зору та допомоги йому при оптичних недосконалостях ока (коригуючі окуляри) або захисту очей від різних шкідливих впливів (захисні окуляри).


 

Лорнет (франц. lornette) — складані окуляри з ручкою. Використовувався з XVIII століття в аристократичних колах. Лорнет кріпився до ланцюжка.

 

Монокль (франц. monocle, від грец. mоnos — один і лат. oculus — око) —  очкова лінза в оправі або без неї, що вставляється в очну западину.


Досить непомітний у порівнянні з окулярами. Часто лінзи вставляли в оправу, наприклад, золоту. Монокль перетворювався на предмет розкоші. Якщо лорнет – прерогатива  аристократів, то монокль носили здебільшого офіцери та дипломати. Цей різновид окулярів зник на початку ХХ століття, після Першої світової війни. На репродукціях, запропонованих Вашій увазі, можна побачити, настільки популярний свого часу монокль. Погодьтеся, тримати лінзу рукою або постійно мружитися одним оком не дуже зручно. Цікаво, чи зберігалася звичка мружитися на одне око у власників моноклів у повсякденному житті?


Пенсне (франц. pince-nez від pincer — защемити і nez — ніс) — окуляри без завушників, що тримаються на носі за допомогою пружини, що стискає перенісся.

 

Види окулярів Окуляри в XIII-XV століттях Окуляри у XVI столітті Окуляри у XVII столітті Окуляри у XVIII столітті Окуляри у XIX столітті Окуляри у XX столітті