м. Суми, вул. Іллінська 12/2,
Тел.: (0542) 668-668
(099) 349-55-15
(097) 036-90-58

м. Суми, вул. Курська, 133
(066) 775-40-35

м. Шостка, вул. Свободи, 35.
(099) 349-53-32
(097) 037-04-13

 

Види окулярів Окуляри в XIII-XV століттях Окуляри у XVI столітті Окуляри у XVII столітті Окуляри у XVIII столітті Окуляри у XIX столітті Окуляри у XX столітті

 

Окуляри у XVIII столітті

 

Оригінал картини XVIII століття "Портрет старого з окулярами в руках" знаходиться в Ермітажі (Санкт-Петербург, Росія). Її автор –  Карел ван дер Плейм. Зверніть увагу: ті самі «кругляші» – окуляри на багатьох живописних роботах цього періоду.




Чеський та словацький живописець епохи бароко Ян Купецький не міг не зобразити окуляри на портреті художника-мініатюриста К. Бруні (1709) зі зрозумілих причин. Виконання мініатюри вимагає ювелірної точності й без окулярів у цій справі не обійтись. Для любителів живопису: оригінал картини знаходиться у Національній галереї Праги.


 

 

Аделаїда Лабіль-Гіяр, дочка паризького галантерейника, зробила чудову кар'єру в мистецтві. Вона, жінка, у 1782 році стала членом Королівської Академії живопису та скульптури. Замовлення знатних осіб вона отримувала постійно завдяки заступництву тітоньки Людовіка XVI. Портрет Франсуа Андре Венсана (1795), точніше, портрет її чоловіка в окулярах, написаний у 1795 році. Зверніть увагу: в окулярах XVIII століття з'являється нововведення – завушники.

Тоді ж уперше з'являються окуляри для короткозорих.




У спадщині венеційського живописця П'єтро Лонгі значне місце займають картини із зображенням сцен із приватного життя. Як бачимо, венеційці часто користувалися окулярами в повсякденному житті. 

 

П'єтро Лонгі. «Урок географії». 1752.


П'єтро Лонгі. «Візит до бібліотеки».

 


П'єтро Лонгі. «Алхіміки».

 


П'єтро Лонгі. «Аптекар».


П'єтро Лонгі. «Венеціанське сімейство».

 


П'єтро Лонгі. «Спокуса».

 

І наостанок, найцікавіше: окуляри – монокль із кріпленням на голові.

Твори Анни Доротеї Тербош знаходяться в експозиціях Картинної галереї Берліна, Нового палацу в Потсдамі, Академії образотворчих мистецтв у Відні.

Дивовижна художниця. Вона - член Королівської академії живопису і скульптури, з 1768 - член Академії мистецтв у Відні, в 1768 - 1770 - в Голландії та Бельгії, з 1770 - знову в Берліні - придворна художниця Фрідріха II Прусського. В 1773 на замовлення російської імператриці Катерини II нею були написані портрети членів прусської королівської сім'ї Гогенцоллернів.

Завдяки її автопортрету з моноклем можемо судити про те, якими були різновиди окулярів у XVIII столітті.


 

 

Види окулярів Окуляри в XIII-XV століттях Окуляри у XVI столітті Окуляри у XVII столітті Окуляри у XVIII столітті Окуляри у XIX столітті Окуляри у XX столітті